Meleg időben téli gumival autózni ugyanúgy nem ajánlott, mint hidegben nyárival. Ennek elsődleges oka természetesen a biztonság, azonban az sem utolsó szempont, hogy ha időben nyári gumira váltunk, megkímélhetjük a télit, és jövőre újra használhatjuk, nem kell ismét pénzt kiadnunk rá. A tavaszi időszak jellemzően március-áprilisban köszönt be; ha a napi átlaghőmérséklet eléri a 7 Celsius-fokot, érdemes nyári gumit felszereltetni. Mivel ezek a gumik nem olyan lágyak, mint a téliek, nem melegszenek fel olyan könnyen, így jobban tapadnak, és kevésbé kopnak. Téli gumival a fékút meleg időben, száraz úton akár kétszer olyan hosszú is lehet, mint nyárival.
A gumi mintaárokmélysége minimum 2 milliméter legyen
Mielőtt azonban a tavalyi nyári guminkra cserélnénk a télit, győződjünk meg róla, hogy az megfelelő állapotban van. Ajánlott újat vásárolni, ha a gumi mintaárokmélysége már nem éri el a 2 millimétert, hiszen a kopott abroncs balesetveszélyes lehet, mivel jelentősen romlik a tapadása, így a fékút nagysága megnövekszik. Ha csak az egyik pár keréken van lehetőségünk kicserélni a gumikat, a hátsókra tegyünk nyári abroncsot. Ugyanis, ha a hátsó kerekek elveszítik a kapcsolatot az úttesttel, az autó haladási iránya hirtelen megváltozhat, amit nehéz kezelnie az autósnak, főként, ha a tapasztalatlan. Természetesen ideális esetben mind a négy gumi lecserélendő, hiszen ha az első kerekeken kopott az abroncs, és azok veszítik el a kapcsolatot az aszfalttal, az autó irányíthatatlanná válhat, ami szintén balesetveszélyes.
Az abroncsokat 7 kategóriába sorolják
2012 óta egy EU-döntés alapján az abroncsokat 7 kategóriába sorolják, amit a gumik címkéjén tüntetnek fel. A legjobb kategóriát a zöld A, a legrosszabbat pedig a piros G jelöli. A kategorizálás a gumik üzemanyag-hatékonysága, zajszintje és nedves tapadási képessége alapján történik. Minél jobb kategóriába tartozik a gumi, annál kedvezőbben befolyásolja az autó üzemanyag-fogyasztását, annál biztonságosabban tapad nedves úton, például egy nyári zápor közepette, és annál kisebb zajt bocsát ki.